Sosyal Bilgiler Özel Ders

HomeSosyal Bilgiler Özel Ders

Sosyal Bilgiler Özel Ders ilköğretim sosyal bilgilere ait beceri ve kazanımlar öğrenci merkezli bireyselleştirilmiş öğretim metotları yardımıyla öğrencilerimize kazandırılmaktadır.

 iletişim 0532 466 01 05 / 0262 321 07 08

Bu hizmetlerin amacı öğrencilerimizi okuldaki sınavlarına yardımcı takviye eğitimler vererek; sınavlarından yüksek notlar almalarını sağlamak, proje ve performans ödevlerine yardımcı olmak, okuldaki eğitime takviye amaçlı çalışmalar yaparak konu eksikliklerini gidermektir.

SOSYAL BİLGİLER ÖZEL DERS

Sosyal Bilgiler Özel Ders sosyal bilgiler dersleri daha ziyade ezbere dayalı dersler olup belleğe kodlanıp lazım geldiğinde geri çağırmaya dayanan beceriler eksenlidir.

Ancak daha yüksek bilişesel davranışlara ait beceriler de gerektirir. Belleğimiz tıpkı bir elbise dolabına benzer. Biz nasıl ki bir çoraba, gömleğe veya tişörte ihtiyaç duyduğumuz zaman onu nerede arayacağımızı biliyor;

 iletişim 0532 466 01 05 / 0262 321 07 08

Sosyal Bilgiler Özel Ders

Sosyal Bilgiler Özel Ders

ve bulmakta zorlanmıyorsak aynı şey hafızamıza attığımız bilgiler için de geçerlidir. Bilgiler bizim için anlamlı hale getirilir ve etkili bir şekilde uzun süreli belleğe yollanırsa onları hatırlamak da kolaylaşacaktır.

Okullarda kalabalık mevcutlu sınıflarda bireyselleştirilmiş metotlara başvurmak çoğunlukla mümkün olamamakta, başarılı öğrenciler eksenli bir işleyiş takip edilmektedir. Oysa bazı öğrenciler derslere katılımda çekimser kalabilir, odaklanma problemi yaşayabilir ve farklı öğrenme stillerine yatkın olabilir.

SOSYAL BİLGİLER ÖZEL DERS

Bu bireysel farklılıkların merkeze alındığı birebir eğitimle, az önce sözünü ettiğimiz sorunlardan muzdarip olan öğrenciler seviye olarak başarılı öğrencilerle aynı hedefler yakalayabilir ve onlarla aynı düzeye gelebilir.

Zamanla bu çalışmalar meyvesini verecek hem performanslara hem de sınav notlarına yansıyacaktır.

 iletişim 0532 466 01 05 / 0262 321 07 08

Sosyal Bilgiler Özel Ders öğrencilerimiz ihtiyaç duydukları her zaman ve her yerde kendileri için hazırlamış olduğumuz programlardan faydalanabilirler. Kurumumuzla iletişime geçmeniz, öğrencilerinizi teşhis ve tanımaya yönelik bir kısa değerlendirmenin ardından tamamen ona özgü programlar takip edeceğimiz bir eğitim şöleninin başlatmaya yetecektir.