TARİH ÖZEL DERS

HomeTARİH ÖZEL DERS

izmit Tarih ÖZEL DERS

İzmit Tarih Özel Ders Öğrencilerimiz tarafından unutulması en kolay derslerden bir tanesi sözel derslerdir. Öğrenci arkadaşlar söel dersleri öğrendiğini zannederler fakat aradan zaman geçince hiç bir şey hatırlamayabilirler.

 iletişim 0532 466 01 05 / 0262 321 07 08

O yüzdendir ki  bu dersler nankör derslerdir. Peki Tarih, Coğrafya, Psikoloji, Edebiyat, gibi derslere nasıl çalışmalıyız ? İzmit Tarih Özel Ders sizlere bu konuda yardımcı olmaktadır.  

Sözel derslere çalışma taktikleri… Öncelikle konu başlıklarını birden fazla okuyup kısa süre bu başlıkları düşünün. Konuyu şöyle bir gözden geçirin. Okumuş olduğunuz bu konuyu baştan sona iki kere okuyun.

Konudaki önemli noktaların altını çizin yada renkli kalemle işaretleyin. Bu isaterleme esanasında beyin o cümlelere daha fazla odaklanacağı için unutulması biraz daha zor olacaktır.

İzmit Tarih Özel Ders olarak sizlere diğer bir tavsiyemiz ise her zaman için bitirdiğiniz kısmı  bir sonraki kısmı bitirdiğinizde birlikte tekrar edin. Konuları, karakterleri ya da olayları gözünüzde canlandırmaya çalışın. O konunun içinde geçen önemli yerleri kodlayınız, yanlış yapmaktan korkmayınız.  iletişim 0532 466 01 05 / 0262 321 07 08

Kocaeli Tarih ÖZEL DERS

Tarih-Özel-Ders-300x200İzmit Tarih Özel Ders yukarıdaki sistemi uyguladığınızda tarih dersinin ne kadar kolay bir şekilde öğrenileceğini göreceksiniz. Emin olun asla unutmayacaksınız.

 iletişim 0532 466 01 05 / 0262 321 07 08

Biz İzmit Tarih Özel Ders  eğitimcileri öğrencinin ne şekilde daha iyi anlayacağını öncelikle tespit ederk ona yönelik metodlarla o dersi anlatmaktadır.

Peki Türkçe ve edebiyat, tarih, coğrafya ve felsefe derslerine nasıl çalışılmalı ? Türkçe’ye nasıl çalışılmalı? Türkçe dersini çalışma planınız soruların şeklini ve tarzını ele almakla başlamalıdır.

Tarih ÖZEL DERS

 Sözcük anlamı, dilbilgisi, paragraf bilgisi ve edebiyat konu başlıkları olarak ele alınabilinir. Dilbilgisi çalışma ve konularla ilgili ayrıntılı bilgiler öğrenilmeden soru çözmeye başlamamak en doğrusu Türkçe, dilbilgisi, paragraf ve edebiyat hepsi birbirinin devamıdır. Bilgi eksikliklerini gidermiş öğrenciler, konu çalışmanın yanı sıra bolca paragraf soruları çözmelidir.

Edebiyat soruları da bilgi esaslıdır ve öncelikle konuyu çalışmakla alakalı olacaktır. Burada ezber yapmaktan ziyade biraz şair, yazar ve türlerle alakalı okumalar yapmanın da faydası olacaktır. Kısa özetler, biyografiler okumak, dönemlerin tarihsel özelliklerini irdelemek daha iyi kavramayı sağlayacaktır.

 iletişim 0532 466 01 05 / 0262 321 07 08